Цeнтaр зa културу Сирмиумaрт Срeмскa Митрoвицa
A | A

Вeсти

Вeсти
Oд:    Дo:    
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 >

Добитници награда и похвала 5. фестивала Машта и снови

Ср. Митрoвицa, 16. Aприл 2015.

Од укупно 2.357 песама које су пристигле на овогодишњи конкурс, а  које су послали аутори  из шест земаља, стручни жири је извршио селекцију, једногласно донео одлуку о добитницима награда за најбоља песничка остварења и извршио избор песама које ће бити публиковане у Зборнику Фестивала.
Стручни жири овогодишњег Фестивала бројао је три члана: Недељко Терзић - песник и књижевни критичар,  проф. Слађана Миленковић - доктор књижевности и Александар Крстајић - један од оснивача фестивала „Машта и снови“ и руководилац рецитаторског студија „Калиопа“ Центра за културу „Сирмијумарт“.
Фестивал „Машта и снови“ ће се одржати у петак 8. маја 2015. године у  „Арт клубу Сирмијумарта“ од 18 сати, у организацији Центра за културу „Сирмијумарт“ из Сремске Митровице.
Списак аутора чије су песме одабране за Зборник објављен је на интернет страници www.sirmiumart.com у одељку КОНКУРСИ, као и на facebook страници Centar Za Kulturu Sirmiumart.
Зборник песама 5. фестивала „Машта и снови“ може да се преузме у Центру за културу „Сирмијумарт“ (Вука Караџића 10, Сремска Митровица), a за слање Зборника поштом потребно је контактирати организатора Фестивала путем телефона +381 22 621 194 или Е-maila: sirmiumart@yahoo.com.  

СПИСАК НАГРАЂЕНИХ И ПОХВАЉЕНИХ УЧЕСНИКА КОНКУРСА 5. МЕЂУНАРОДНОГ ФЕСТИВАЛА ПОЕЗИЈЕ МЛАДИХ ПЕСНИКА „МАШТА И СНОВИ“

КАТЕГОРИЈА МЛАЂИ УЗРАСТ
(основна школа, од I до IV разреда)
Прва награда:
Ксенија Савовић, IV разред, ОШ „Драгиша Михајловић“, Крагујевац, Република Србија
Похваљени:
Ања Клашња, II разред, ОШ „Дворови“, Дворови, Република Српска
Нина Миош, I разред, ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“, Сремска Митровица, Република Србија
Алексија Николић, IV разред, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Ћићевац, Република Србија
Јања Вујачић, III разред, ОШ „Стефан Немања“, Ниш, Република Србија
Војин Пуђа, III разред, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Мартинци, Република Србија
Маша Ђурић, III разред, ОШ „Раде Драинац“, Борча, Република Србија
Милица Стевановић, I разред, ОШ „Јефимија“, Обреновац, Република Србија
Теодора Бјелац, II разред, ОШ „Петар Кочић“, Инђија, Република Србија
Теодора Милутиновић, II разред, ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар“, Књажевац, Република Србија

КАТЕГОРИЈА СРЕДЊИ УЗРАСТ
(основна школа, од V до VIII разреда)
Прва награда:
Исидора Божић, VII разред, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Сремска Митровица, Република Србија
Похваљени:
Миљана Миладиновић, VIII разред, ОШ „Иво Андрић“, Радинац/ Смедерево, издвојено одељење Врбовац, Република Србија
Тамара Стојановић, VII разред, ОШ „II  шумадијски одред“, Марковац, Република Србија
Јована Јовановић, VII разред, ОШ „Надежда Петровић“, Велика Плана, Република Србија
Нађа Патковић, V разред, ОШ „Драгутина Тадијановића“, Вуковар, Хрватска
Виктор Миљковић, V разред, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Ћићевац, Република Србија
Ивана Алексић, VII  разред, ОШ „Браћа Недић“, Осечина, Република Србија
Елена Костић, V  разред, ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“, Сремска Митровица, Република Србија
Воја Милчић, V  разред, ОШ „Браћа Барух“, Београд, Република Србија
Милован Секулић, V разред, ОШ „Лепосавић“, Лепосавић, Република Србија
Милана Терзић, VIII разред, ОШ „Душан Радовић“, Нови Сад, Република Србија


КАТЕГОРИЈА СТАРИЈИ  УЗРАСТ  (средња школа)
Прва награда:
Јована Живановић, III разред, „Пољопривредна и медицинска школа“, Бијељина, Република Српска
Похваљени:
Јована Михаила Утвић, III  разред, Гимназија „Стеван Пузић“, Рума, Република Србија
Невена Јеремић, IV разред, Земунска гимназија, Земун, Република Србија
Ивана Грастић, II разред, Економска школа „9. мај“, Сремска Митровица, Република Србија
Ивана Нешовановић, I разред, Гимназија „Свети Сава“, Пожега, Република Србија
Бора Савић, IV разред, ТШ „Милева Марић Ајнштајн“, Нови Сад, Република Србија
Анастасија Ђурковић, I разред, Медицинска школа, Косово Поље – Угљаре, Република Србија
Леа Дорнес, III  разред, Прва нишка гимназија „Стеван Сремац“, Ниш, Република Србија
Милица Тодоровић, II разред, Пољопривредна школа са домом ученика ПК „Београд“, Београд, Република Србија
Милица Дамјанић, IV разред, Алексиначка гимназија, Алексинац, Република Србија
Од стране жирија донета је одлука и о додели похвала одређеним школама и институцијама за допринос 5. међународном фестивалу поезије младих песника „Машта и снови“.

СПИСАК ШКОЛА И УСТАНОВА КОЈЕ СУ ДОБИТНИЦИ ПОХВАЛА ЗА ДОПРИНОС 5. МЕЂУНАРОДНОМ ФЕСТИВАЛУ ПОЕЗИЈЕ МЛАДИХ ПЕСНИКА „МАШТА И СНОВИ“

Основна школа „Јован Јовановић Змај“, Сремска Митровица, Република Србија
Народна библиотека „Филип Вишњић“, Бијељина, Република Српска
Основна школа „Васа Чарапић“, Бели Поток, Београд, Република Србија
Основна школа „Павле Ровински“, Подгорица, Црна Гора
Алексиначка гимназија, Алексинац, Република Србија

ДОБИТНИЦИ НАГРАДЕ „СУНЧАНИ САТ“
за подстицај дечјег литерарног стваралаштва 2015. године


Миломир Краговић (Београд), писац, некадашњи уредник у неколико издавачких кућа, покретач и уредник рубрике „Дечје новости“ у „Вечерњим новостима“

Весна Вукајловић (Нови Сад), писац за децу и младе, дугогодишњи уредник у Редакцији дечјег програма Радио - телевизије Војводине

Меланија Римар (Петроварадин), писац, главни и одговорни уредник часописа за децу „Заградка“, на русинском језику

СПЕЦИЈАЛНЕ НАГРАДЕ:

Весна Грабић (Сремска Митровица), оснивач Фестивала „Машта и снови“

Александар Крстајић (Сремска Митровица), оснивач Фестивала „Машта и снови“
 

 

СПИСАК УЧЕСНИКА КОНКУРСА V МЕЂУНАРОДНОГ ФЕСТИВАЛА ПОЕЗИЈЕ МЛАДИХ ПЕСНИКА „МАШТА И СНОВИ“ ЧИЈЕ ПЕСМЕ СУ ОДАБРАНЕ ЗА ЗБОРНИК

Ср. Митрoвицa, 16. Aприл 2015.

КАТЕГОРИЈА МЛАЂИ УЗРАСТ
(основна школа, од I до IV разреда)


Прва награда
Ксенија Савовић, IV разред, ОШ „Драгиша Михајловић“, Крагујевац, Република Србија


Похваљени
1. Ања Клашња, II разред, ОШ „Дворови“, Дворови, Република Српска
2. Нина Миош, I разред, ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“, Сремска Митровица, Република Србија
3. Алексија Николић, IV разред, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Ћићевац, Република Србија
4. Јања Вујачић, III разред, ОШ „Стефан Немања“, Ниш, Република Србија
5. Војин Пуђа, III разред, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Мартинци, Република Србија
6. Маша Ђурић, III разред, ОШ „Раде Драинац“, Борча, Република Србија
7. Милица Стевановић, I разред, ОШ „Јефимија“, Обреновац, Република Србија
8. Теодора Бјелац, II разред, ОШ „Петар Кочић“, Инђија, Република Србија
9. Теодора Милутиновић, II разред, ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар“, Књажевац, Република Србија


Остали аутори
1. Луковић Лука, II разред, ОШ „Свети  Сава“, Топоница, Република Србија
2. Меланија Станковић, II разред, ОШ „Светозар Марковић“, Врање, Република Србија
3. Раша Чоловић, II разред, ОШ „IV краљевачки батаљон“, Краљево, Република Србија
4. Јована Комадиновић, II разред, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Сремска Митровица, Република Србија
5. Лазар Љевнаић, I разред, ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“, Сремска Митровица, Република Србија
6. Јована Живковић, II разред, ОШ „Љуба Нешић“, Зајечар, Република Србија
7. Матео Ристић, II разред, ОШ „Мирослав Антић Мика“, Панчево, Република Србија
8. Тијана Ђорђевић, II разред, ОШ „Ђура Јакшић“, Јелашница, Република Србија
9. Александар Иветић, III разред, ОШ „Васа Стајић“, Мокрин, Република Србија
10.  Лазар Чикић, II разред, ОШ „Добросав Радосављевић Народ“, Засавица I, Република Србија
11.  Миљана Лазовић, III разред, ОШ „Јован Курсула“, Варварин, Република Србија
12.  Сара Лазовић, III разред, ОШ „Други шумадијски одред“, Ракинац, Република Србија
13.  Филип Милићевић, III разред, ОШ „Вук Карџић“, Сурчин, Република Србија
14.  Александра Антић, III разред, ОШ „Васа Пелагић“, Крвавица, Република Србија
15.  Неда Станисављевић, III разред, ОШ „Димитрије Tодоровић Каплар“, Књажевац, Република Србија
16.  Предраг Кацијан, III разред, ОШ „Вук Стефановић Караџић“, Старчево, Република Србија
17.  Александар Столић, III разред, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Ћићевац, Република Србија
18.  Тара Димитријевић, III разред, ОШ „Нада Пурић“, Ваљево, Република Србија
19.  Ива Терзић, III разред, ОШ „Анта Богићевић“, Лозница, Република Србија
20.  Мартина Милетић, III разред, ОШ „Љупче Николић“, Алексинац, Република Србија
21.  Анастасија Рице, IV разред, ОШ „Ђура Јакшић“, Кикинда, Република Србија
22.  Михаела Ивошевић, IV разред, ОШ „Борово“, Борово, Хрватска
23.  Ања Шћопић, IV разред, ОШ „Ђура Јакшић“, Кривељ, Република Србија
24.  Сара Рајић, IV разред, ОШ „Бранко Радичевић“, Батајница, Република Србија
25.  Денис Баршоњ, IV разред, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Змајево, Република Србија
26.  Марко Мркела, I разред, ОШ „Свети Сава“, Панчево, Република Србија
27.  Адела Смајић, I разред, ОШ „Соко“, Грачаница, Босна и Херцеговина
28.  Дарко Илић, I разред, ОШ „Десанка Максимовић“, Ковин, Република Србија
29.  Ива Петровић, II разред, ОШ „Бранко Миљковић“, Ниш, Република Србија
30.  Анастасија Стевановић, II разред, ОШ „Рајко Урошевић“, Готовуша, Република Србија
31.  Александар Симић, II разред, ОШ „Мајур“, Мајур, Република Србија
32.  Лука Матић, II разред, ОШ „Прота Матеја Ненадовић“, Бранковина, Република Србија
33.  Ања Церовић, III разред, ОШ „IV краљевачки батаљон“, Краљево, Република Србија
34.  Бранко Лежимирац, III разред, ОШ „Браћа Груловић“, Бешка, Република Србија
35.  Алекса Тасић, III разред, ЈУ ОШ „Сутјеска“, Подгорица, Црна Гора
36.  Душан Вељковић, III разред, ОШ „3. октобар“, Бор, Република Србија
37.  Теодора Станојевић, III разред, ОШ „Ђура Јакшић“, Чуруг, Република Србија
38.  Марко Чубрило, III разред, ОШ „Никола Тесла“, Београд, Република Србија
39.  Антоније Мићић, IV разред, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Умка, Република Србија
40.  Лука Чикош, IV разред, ОШ „Ђура Јакшић“, Перлез, Република Србија
41.  Дуња Колар, IV разред, ОШ „Бранко Радичевић“, Шид, Република Србија
42.  Анастасија Ѓорѓиева, IV разред, ООУ„Јордан Хаџи Константинов - Џинот“, Велес, Република Македонија
43.  Вилдана Алајбеговић, IV разред, ЈУ „Седма основна школа“, Блажуј –Илиџа, Босна и Херцеговина
44.  Славица Поповић, IV разред, ОШ „Вељко Чубриловић“, Прибој, Република Српска

 


КАТЕГОРИЈА СРЕДЊИ УЗРАСТ
(основна школа, од V до VIII разреда)


Прва награда
Исидора Божић, VII разред, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Сремска Митровица, Република Србија


Похваљени
1. Миљана Миладиновић, VIII разред, ОШ „Иво Андрић“, Радинац/ Смедерево, издвојено одељење Врбовац, Република Србија
2. Тамара Стојановић, VII разред, ОШ „II  шумадијски одред“, Марковац, Република Србија
3. Јована Јовановић, VII разред, ОШ „Надежда Петровић“, Велика Плана, Република Србија
4. Нађа Патковић, V разред, ОШ „Драгутина Тадијановића“, Вуковар, Хрватска
5. Виктор Миљковић, V разред, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Ћићевац, Република Србија
6. Ивана Алексић, VII  разред, ОШ „Браћа Недић“, Осечина, Република Србија
7. Елена Костић, V разред, ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“, Сремска Митровица, Република Србија
8. Воја Милчић, V разред, ОШ „Браћа Барух“, Београд, Република Србија
9. Милован Секулић, V разред, ОШ „Лепосавић“, Лепосавић, Република Србија
10.  Милана Терзић, VIII разред, ОШ „Душан Радовић“, Нови Сад, Република Србија


Остали аутори
1. Петар Гачић, VII разред, ОШ „Ђура Даничић“, Београд, Република Србија
2. Лена Вићентијевић, VII разред, ОШ „Бора Станковић“, Београд, Република Србија
3. Јован Стругаревић, V разред, ОШ „Стојан Новаковић“, Блаце, Република Србија
4. Јана Ракита, V разред, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Сремска Митровица, Република Србија
5. Миљана Ухларик, V разред, ОШ „Бранко Радичевић“, Савино Село, Република Србија
6. Слободанка Огњеновић, V разред, ОШ „Јанко Веселиновић“, Црна Бара, Република Србија
7. Ивана Илић, V разред, ОШ „Михајло Пупин“, Ветерник, Република Србија
8. Јован Драгнић, V разред, ОШ „Петар Петровић Његош“, Врбас, Република Србија
9. Маја Ђурић, V  разред, ОШ „Борово“, Борово, Хрватска
10.  Теодора Тољага, V разред, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Сремска Митровица, Република Србија
11.  Ивана Радукић, V разред, ОШ „Жарко Зрењанин Уча“, Надаљ, Република Србија
12.  Јована Глишовић, V разред, ОШ „Татомир Анђелић“, Мрчајевци, Република Србија
13.  Милица Михајловић, V разред, ОШ „Миодраг Чајетинац Чајка“, Трстеник, Република Србија
14.  Милица Миленковић, VI разред, ОШ „Љупче Николић“, Алексинац, Република Србија
15.  Јована Јовичић, VI разред, ЈУ ОШ „Васо Пелагић“, Пелагићево, Република Српска
16.  Саша Стојановић, VI разред, ОШ „Свети Сава“, Гложане, Република Србија
17.  Урош Антић, VI разред, ОШ „Драгутина Тадијановића“, Вуковар, Хрватска
18.  Никола Војводић, VII разред, ОШ „Мића Стојковић“, Умчари, Република Србија
19.  Наталија Оџин, VII разред, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Бочар, Република Србија
20.  Александра Сретеновић, VIII разред, ОШ „Арсеније Лома“, Рудник, Република Србија
21.  Александра Филипић, VIII разред, ОШ „Вук Караџић“, Бијељина, Република Српска
22.  Ања Кодић, VIII разред, ОШ „Јован Дучић“, Патковача, Република Српска
23.  Александар Гојковић, VIII разред, ОШ „Дворови“, Дворови, Република Српска
24.  Сташа Кнежевић, VIII разред, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Сремска Митровица, Република Србија
25.  Кристина Шилић, VIII разред, ОШ „Ђура Јакшић“, Кикинда, Република Србија
26.  Миљана Миладиновић, VIII разред, ОШ „Иво Андрић“, Радинац/Смедерево, издвојено одељење Врбовац, Република Србија
27.  Лав Лукић, V разред, ОШ „Никола Тесла“, Београд, Република Србија
28.  Вук Бојанић, V разред, Школа кративног писања Орфејевим трагом Народне библиотеке Смедерево, Смедерево, Република Србија
29.  Јелена Томић, VIII разред, ОШ „Дворови“, Дворови, Република Српска
30.  Ксенија Зрнић, V разред, ОШ „Станоје Главаш“, Глибовац, Република Србија
31.  Петра Милошевић, VI разред, ОШ „Алекса Шантић“, Сечањ, Република Србија
32.  Александра Остојић, VIII разред, ОШ „Вук Карџић“, Бијељина, Република Српска
33.  Филип Драјић, VI разред, ОШ „Браћа Недић“, Осечина, Република Србија
34.  Филип Стојановски, VI разред, ОУ „Раде Кратовче“, Кочани, Република Македонија
35.  Јелена Петровић, VII разред, ОШ „Вук Караџић“, Пожаревац, Република Србија
36.  Лука Згоњанин, VII разред, ОШ „Свети Сава“, Бијељина, Република Српска
37.  Викторија Петреска, VII разред, ОУ „Кочо Рацин“, Охрид, Република Македонија
38.  Нејра Кадрић, VIII разред, ОШ „Прва основна школа“, Живинице, Босна и Херцеговина
39.  Елхана Колашинац, VIII разред, ОШ „Рифат Бурџовић Тршо“, Нови Пазар, Република Србија
40.  Јована Громовић, VIII разред, ОШ „22. октобар“, Бачки Моноштор, Република Србија
41.  Милана Настасић, IX разред, ОШ „Вук Карџић“, Бијељина, Република Српска

 

КАТЕГОРИЈА СТАРИЈИ  УЗРАСТ
(средња школа, од I до IV разреда)

Прва награда
Јована Живановић, III  разред, „Пољопривредна и медицинска школа“, Бијељина, Република Српска


Похваљени
1. Јована Михаила Утвић, III  разред, Гимназија „Стеван Пузић“, Рума, Република Србија
2. Невена Јеремић, IV разред, Земунска гимназија, Земун, Република Србија
3. Ивана Грастић, II разред, Економска школа „9. мај“, Сремска Митровица, Република Србија
4. Ивана Нешовановић, I разред, Гимназија „Свети Сава“, Пожега, Република Србија
5. Бора Савић, IV разред, ТШ „Милева Марић Ајнштајн“, Нови Сад, Република Србија
6. Анастасија Ђурковић, I разред, Медицинска школа, Косово Поље – Угљаре, Република Србија
7. Леа Дорнес, III  разред, Прва нишка гимназија „Стеван Сремац“, Ниш, Република Србија
8. Милица Тодоровић, II  разред, Пољопривредна школа са домом ученика ПК „Београд“, Београд, Република Србија
9. Милица Дамјанић, IV разред, Алексиначка гимназија, Алексинац, Република Србија

Остали аутори
1. Емилија Михајловић, II разред, Гимназија, Лесковац, Република Србија
2. Петар Видосављевић, III разред, Гимназија „Свети Сава“, Београд, Република Србија
3. Јелена Радмиловић, III разред, СШЦ „Голуб Куреш“, Гимназија,  Билећа, Република Српска
4. Алекса Стефановић, I разред, Машинско-електротехничка школа, Крушевац, Република Србија
5. Андреј Јаковљевић, I разред, Математичка гимназија, Београд, Република Србија
6. Бојана Поштић, IV разред, Медицинска школа „Драгиња Никшић“, Сремска Митровица, Република Србија
7. Сара Јекић, IV разред, Техничка школа „15. мај“, Прокупље, Република Србија
8. Маја Поповић, III разред, Гимназија „Сава Шумановић“, Шид, Република Србија
9. Дејана Папоњак, III разред, Гимназија, Средњошколски центар „Рудо“, Република Српска
10.  Сара Добричинац, I разред, Хемијско – медицинска школа, Вршац, Република Србија
11.  Сара Матин, III разред, Гимназија „Никола Тесла“, Апатин, Република Србија
12.  Вукадин Раденовић, III разред, Прва крагујевачка гиманзија,   Крагујевац, Република Србија
13.  Невена Чиплак, IV разред, Гимназија - ТШ „Никола Тесла“, Лепосавић, Република Србија
14.  Милијана Михајловић, III разред, Средња стручна школа „Свети Сава“, Бујановац, Република Србија
15.  Божидар Настасић, II разред, Гимназија ,,Филип Вишњић“, Бијељина, Република Српска
16.  Ивана Нешовановић, I разред, Гимназија ,,Свети Сава“, Пожега, Република Србија
17.  Владимир Ђурђевић, II разред, Економска школа, Ваљево, Република Србија
18.  Мајда Морача, III разред, Економско - трговинска и машинска школа, Кучево, Република Србија
19.  Милица Ђорђевић, III разред, Митровачка гимназија, Сремска Митровица, Република Србија
20.  Исидора Крагуљац, II разред, Гимназија, Врњачка Бања, Република Србија
21.  Емилија Грамић, I разред, Гимназија, Зајечар, Република Србија
22.  Јелена Ђокић, IV разред, Школа примењених уметности, Шабац, Република Србија
23.  Анђела Гајић, IV разред, Гимназија, Крупањ, Република Србија
24.  Јелена Николић, IV разред, Електротехничка школа, Завлака, Република Србија
25.  Дејана Мицић, IV разред, Економска школа „9. мај“, Сремска Митровица, Република Србија
26.  Дариа Јовић, V разред, Градска гимназија, Шенефелд, Хамбург, Немачка
27.  Миљана Чоњић, VI разред,

„Лица афричког филма“ у Сремској Митровици

Ср. Митрoвицa, 09. Aприл 2015.

    У „АРТ КЛУБУ СИРМИЈУМАРТА“ у Сремској Митровици, у уторак 14. априла 2015. године почиње ревија филмова под називом „Лица афричког филма“ и трајаће до петка 17. априла.

На овом француском филмском каравану биће приказана четири филма новијег датума, рађена у копродукцији Француске и афричких земаља. Пројекције ће почињати свако вече у 20 сати, а улаз је бесплатан.

Циклус почиње филмом „Лумумба“ који доноси причу о трагичној судбини првог премијера независног Конга - Патриса Лумумбе. У непрегледној лепоти ноћи једне афричке саване, два човека су добила задатак да исеку три леша. Да их спале. Да их закопају. Овде се завршава живот Патриса Лумумбе, али овде и почиње његова прича...

У среду 15. априла на програму ће бити филм „Пирога“ који прати капетана једне рибарске пироге (уског дрвеног брода) који не жели, али ће морати да превезе 30 људи из Сегенала у Шпанију. Они се не разумеју сви, неки никад нису видели море и нико не зна шта га чека.

Филм „Снови од прашине“ биће приказан у четвртак 16. априла, а главни јунак је Моктар Дико, сељак из Нигерије, који тражи посао у руднику злата на североистоку Буркине Фасо. Али пошто не зна ништа о испирању злата, мора све да научи. У овом затвору са решеткама од ветра и прашине, нада се да ће заборавити прошлост која га прогања.

Циклус „Лица афричког филма” затвориће „Мин Је (Реци ми ко си)“, породична прича која прати буржоаски пар из Бамака и њихове прељубе.

Пројекције филмова из циклуса „Лица афричког филма“ одржаће се у Сремској Митровици захваљујући одличној сарадњи Центра за културу „Сирмијумарт” и „Француског института у Београду“.