Цeнтaр зa културу Сирмиумaрт Срeмскa Митрoвицa
A | A

Вeсти

Вeсти
Oд:    Дo:    
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 >

Објављене песме у Зборнику песама - Четвртог међународног фестивала поезије младих песника „МАШТА И СНОВИ“

Ср. Митрoвицa, 09. Jуни 2014.

  -Песме ученика млађег узраста-

ШАШАВА ПЕСМА - Никола Обрадовић, IIIOШ  ,,Ђура Јакшић“,  Каћ

ПУТОВАО БИХ -  Васа Крстић, II , ОШ  ,,Димитрије Тодоровић Каплар“, Књажевац

СЛАТКО САМ СЕ НАСМЕЈАО - Лав Лукић, IV, ОШ ,,Никола Тесла“, Београд

ЉУБАВ НИЈЕ САМО РЕЧ - Александар Касаловић, IV, ОШ  ,,Бранко Радичевић“, Косовска Митровица

ЗЕКА - Елена Костић, IV, ОШ  ,,Бошко Палковљевић  Пинки“, Сремска Митровица

МАШТА- Јана Јаковљевић, IV, ОШ ,,Јован Цвијић“, Лозница 

ЛАЛА - Милош Самарџић, IV, ОШ ,,Вук Караџић“, Власеница, Република Српска

ШТА ЈЕ НАЈБОЉЕ - Нађа Патковић, IV, ОШ ,,Драгутина Тадијановића“, Вуковар Хрватска

ПЕСМА О ВЕТРУ - Лена Спасић, II, ОШ ,,Љуба Нешић“, Зајечар

 

МАШТА - Стефан Петровић, II, ОШ ,,Душан Вукасовић Диоген“, Бечмен

СОВА  - Дуња Ђурић, II, ОШ ,,Алекса Дејовић“, Севојно

ЧУДНО ЧУДО - Данило Дедић , II, ОШ ,,Ђорђе Јовановић“, Селевац

ПРОЛЕЋЕ -  Јана Јанковић, IV, ОШ ,,Богосав Јанковић“, Кремна

ЉУБАВ - Хелена Малић, II, ОШ ,,Свети Сава“, Панчево

ПЧЕЛЕ И МЕД  - Наталија Петровић, III, ОШ ,,Душан Радовић“, Нови Сад

ЈАБУКА, МАЦА И АНА - Богдана Јовановић, I, ОШ  ,,IV краљевачки батаљон“, Краљево

ЈА ВОЛИМ ЈЕСЕН - Мартин Николић, I, ОШ ,,Александар Стојановић“,  Црна Трава

МАЧЕ - Милица Слијепчевић, I, ОШ ,,Алекса Шантић“, Сечањ

ЦВЕТАК - Исидора Поповић, I, ОШ  ,,Мајур“, Мајур

ШЕШИР - Маша Ковачевић, I, ОШ ,,Јован Јовановић Змај“, Сремска Митровица

ШАРГАРЕПА - Анђела Јанићијевић, I, ОШ ,,Васа Чарапић“, Бели Поток

ЈЕДНА ЈЕ МАМА  - Сара Кузмић, II, ОШ ,,Свети Сава“, Младеновац

МЕЊАМ СЕБЕ МЕЊАМ СВЕТ - Теодора Чапрић, III, ОШ ,,Станислав Сремчевић“, Крагујевац

МОЈ ЗАВИЧАЈ - Јован Радун, III, ОШ ,,Вук Караџић“, Бачка Паланка

ПЕСМА О РОЗЕ МАЦИ - Дариа Зебардаст Најјар, III, ОШ ,,Доситеј Обрадовић“, Сомбор

СВЕТИЊА - Викторија Ђорђевић, III, ОШ ,,Бора Станковић“, Врање

АБРАКАДАБРА - Реља Царић, III, ОШ ,,Старина Новак“, Београд

МОЈ ЂОЛЕ  - Уна Јовановић, III, ОШ ,,Петар Кочић“, Земун

КЛИНКА - Маријана Бураи, III, ОШ ,,Данило Зеленовић“, Сириг

ПОХВАЛА ХЛЕБУ - Софија Аврамовић, III, ОШ ,,Љупче Николић“, Алексинац

ОСМЕХ ПРИРОДЕ - Вук Старчевић,  III,  ОШ ,,Посавски партизани“, Обреновац

ЈЕСЕН -  Уна Давидовић, III, ОШ „Мика Митровић“, Богатић

МОЈА КЊИГА - Лана Божић, III, ОШ ,,Свети Сава“, Сремска Митровица

ПЕСМА О МАЛОМ БЕЛОМ ПСУ - Предраг Луковић, III, ОШ  ,,Владислав Рибник“, Београд

МАШТА И СВАШТА - Милица Танасић, III, ОШ  ,,Добросав Радосављевић Народ“, Ноћај

БИБЛИОТЕКА - Неда Минић, III, ОШ  ,,Дубрава“, Књажевац

СРЕЋА НИЈЕ СРЕЋА АКО СЕ НЕ ДЕЛИ - Катарина Кузмановић, III, ОШ  ,,3. октобар“ , Бор

ИМА ЈЕДНА БАШТИЦА, Тања Митровић, III, ОШ  ,,Трива Витасовић Лебарник“, Лаћарак

ЛЕК - Теодора Јоксимовић, III, ОШ  ,,Миша Стојковић“, Умчари

НЕКО КО ЖИВИ ДАЛЕКО - Александар Љуштина, IV, ОШ  ,,Сремски фронт“, Шид

МЕДЕЊАЦИ - Миња Лазић, IV, ОШ  ,,Нада Матић“, Ужице

СПАСИМО ПЛАНЕТУ - Теодора Милићевић и Стефан Којовић, IV, ОШ  ,,Вук Караџић",

 Бачко Добро Поље

ЗАМИСЛИ СА СМЕШКОМ- Матија Глишовић, IV, ОШ ,,Вук Караџић“, Чачак

ВОДЕНИЦА - Миљана Васић, IV, ОШ ,,Јован Курсула“, Варварин

СИМПАТИЈА - Катарина Олујић, IV, ОШ ,,Вељко Дугошевић“, Рума

МОЈА ПРВА ЉУБАВ - Анастасија Петровић, IV, ОШ  ,,Јован Поповић“, Крушевац

ДАН ДРУГАЧИЈИ ОД ДРУГИХ - Емилија Жежељ, IV, ОШ  ,,Растко Немањић- Свети Сава“, Нова Пазова

СТАРЕ РУКЕ - Јован Стругаревић, IV, ОШ  ,,Стојан Новаковић“, Блаце

РУЖА - Ања Реџовић, IV, ОШ  ,,Јован Цвијић“, Костолац

СНОВИ СУ СВУДА ИСТИ  - Сандра Јовановић, IV, ОШ  ,,Свети Сава“, Бајина Башта

МОЈ МАЧАК ТОМИ - Теа  Алексов, III, Песничка радионица, Народна библиотека  ,,Детко Петров“, Димитровград

-Песме ученика средњег узраста-

ШМЕКЕРСКИ ПОВРАТАК - Алекса Глушац, VIII, ОШ „Никола Тесла“, Београд

НАЈЛЕПША НА ЦЕЛОМ СВОДУ - Уна Крупа, V, ОШ „Мика Антић“, Ниш

НАШЕ ЛОПТЕ - Мона Мешалић, VI , ЈУ ОШ „Славиновићи“, Тузла, Босна и Херцеговина

ДОСАДНЕ ПЕРТЛЕ - Исидора Божић, VI, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Сремска Митровица

КОРЕНИ - Сара  Ѓорѓијоска, VIII, ООУ „Кочо Рацин“, Куманово, Република Македонија

ЉУБАВ - Станко Станковић, VI, Српска школа у Берлину, Берлин, Немачка

СЛИКАР НА ПРОЗОРУ - Ања Кодић, VII, ОШ „Јован Дучић“, Бијељина, Република Српска

ЛЕТО У ОГЛЕДАЛУ РЕКЕ - Ива Калајџић, VIII, ОШ „Васа Чарапић“, Бели Поток

ЉУБАВ ПО ПАДЕЖИМА - Бојана Ракић, V, ОШ „Браћа Недић“, Осечина

ЗВЕЗДАНИ СЈАЈ - Милица Видовић, V, ОШ „Др Ђорђе Натошевић“, Нови Сланкамен

У СВОЈОЈ КОЖИ - Бранислава Вујанић, VI, ОШ „Жарко Зрењанин“, Надаљ

МОЈА СОБА - Марија Станковић, VI, ОШ „Душан Радовић“ , Ниш

О  ЉУБАВИ - Милица Пувача, V, ОШ „Слободан Бајић Паја“, Нови Карловци

ЧЕЗНЕМ - Јелена Петровић, VI, ОШ „Јован Цвијић“, Костолац

ВИЛА ПРОЛЕЋНИЦА И ЊЕНИ ПАТУЉЦИ - Саша Ранчић, VI, ОШ „8. септембар“, Пирот

ЛУБЕНИЦА - Нина Васов, V, Песничка радионица, Народна билиотека „Детко Петров“, Димитровград

МОЈ КРСТИЋ ОКО ВРАТА - Ивана Самарџић, V, ОШ „Вук Караџић“, Власеница, Република Српска

СУНЦЕ - Јована Антић, V, ОШ „Јован Цвијић“, Костолац

ОГЊИШТЕ У ИСКРИ СЕЋАЊА - Никола Стефановић, V, ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар“, Књажевац

ЛЕПОТА ЈЕДНЕ ГОДИНЕ - Гуџулић Саво,  V, ОШ „IV краљевачки батаљон“, Краљево

МОЈА СЕСТРА МАЈА - Анђела Стојчић, V, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Опово

ГОВОРИ, А ЋУТИ - Јелена Васић, V, ОШ „Јордан Ђукановић“, Варда

ПОШТАР ИВО - Ненад Станковић, V, ОШ „Бранко Радичевић“, Поповац

ЉУБОМОРА  - Милица Клинчаревић, V, ОШ „Душан Јерковић Уча“, Карловчић

ЗИМА НА ЗЛАТИБОРУ - Мирјана Секулић, V, ОШ „Стари град“, Ужице

ПРОЛЕЋНО ЈУТРО - Јована Николић, V, ОШ „Бранко Радичевић“, Мелница

ЖЕЛИМ - Инес Марјановић, V, ОШ „Свети Сава“, Панчево

ДОМАЋИ ЗАДАЦИ - Петра Игњатовић, VI, ОШ „Драгомир Марковић“, Крушевац

У СНУ САМ ЧУЛА ГЛАС - Tara Nazzal, VI, ОШ „Радоје Домановић“, Крагујевац

ТУГА - Бојана Котур, VI, ОШ „Вељко Дугошевић“, Рума

ЉУБАВ ПРЕМА ХРАНИ - Мирослава Костић, VI, ОШ „Никола Тесла“, Београд

ПОМАЛО ЉУБАВНА ПЕСМА О ПРОЛЕЋУ - Катарина Јакшић, VI, ОШ „Петар Кочић“, Земун

ТВРДОГЛАВИ ПУПОЉАК - Алекса Ерић, VI, ОШ „Милан Ђ. Милићевић“, Београд

СЕСТРИНЕ ОЧИ - Алекса Новаковић, VI, ОШ „Стојан Новаковић“, Шабац

НЕШТО ВАЖНО - Реља Станишић, VI, ОШ „Растко Немањић - Свети Сава“, Нова Пазова

ЗЛАТО - Петар Поповић, VI, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Пожаревац

ЗАШТО БАШ ЈА - Драгана  Прокопљевић, VI, ОШ „Душан Вукасовић Диоген“, Бечмен

ИГРА  УСАМЉЕНИХ - Никола Војводић, VI, ОШ „Мића Стојковић“, Умчари

ВАТРА - Алекса Бугариновић, VI, ОШ „Алекса  Дејовић“, Севојно

ЗЕЛЕНЕ ОЧИ - Нина Шнајдеров, VII, ОШ „Никола Вукићевић“, Сомбор

МОЈА ПРВА ЉУБАВНА ПЕСМА - Дајана Крсмановић, VII, ОШ „Бранко Радичевић“, Голубац

СРЕЋА - Александра Планинац, VII, ОШ „Драгутина Тадијановића“, Вуковар Хрватска

СТРАХ - Ивона Бојовић, VII, ОШ „Емилија Остојић“, Пожега

МАЧАК И КЛАВИР - Миња Ждињак, VII, ОШ „Драгутина Тадијановића“, Вуковар Хрватска

КОЛИБА СТАРА - Јован Петровић, VII, ОШ „Ђура Јакшић“, Орешковица

ДОБРА ВИЛА - Марија Бураи, VIII, ОШ „Данило Зеленовић“, Сириг

ШЕТЊА - Алекса Савић, VIII, ОШ „Бранко Радичевић“, Батајница

ШАЉИВА ПОРОДИЦА - Амна Делић, VIII, ЈУ ОШ „Славиновићи“, Тузла, Босна и Херцеговина

БАЈКА XXI ВЕКА - Александра Никић, VIII, ОШ „Бранко Радичевић“, Неготин

-Песме ученика старијег узраста-

АКО НЕ ДОЂЕ ВЕЧЕРАС - Александра Трајковић, III, Медицинска школа ,,Др Миленко Хаџић“, Ниш

НУЛТНИ ВЕКТОР - Тијана Радовановић, III, Ваљевска гимназија, Ваљево

ЧЕЗНЕМ ДА ТИ КАЖЕМ НАЈДУБЉЕ РЕЧИ - Анастасија Коцић, III, Уметничка школа, Ниш

МОГУ ДА РАЗУМИЈЕМ МУШКАРЦА КОЈИ ЖЕЛИ ДА ПРЕВАРИ СВОЈУ ЖЕНУ - Мевла Ћасуровић, IV, Средња медицинска школа, Тузла , Босна и Херцеговина

ПОЗОРИШТЕ -  Јована Вокић, III , Медицинска школа , Ужице

СТАРА ЛУТКА  - Јована Живановић, II, Пољопривредно-медицинска школа, Бијељина , Република Српска

ВЕШТО ПЕРО - Милица Дамјанић, III, Алексиначка гимназија,  Алексинац

ПОРОДИЧНИ ПРОБЛЕМ - Јован Савић, IV, ТШ ,,Миленко Веркић Неша“, Пећинци

НАШ СОНЕТ - Јелена Д. Ђурђевић, II , Гимназија  ,,Вук Караџић“, Бабушница

ОЖИЉАК СУНЦА - Наталија Вацић, II, Средња техничка школа, Пирот

150 НИЈАНСИ ПЛАВЕ - Јелена Богић, II, Гимназија, Параћин

ТЕЧНИ ГРОБ - Милица Стризовић, II, Прехрамбено–угоститељска школа, Чачак

БИО СИ... - Анастасија Васић, II, Средња музичка школа  ,,Јосип Славенски“, Београд

ГДЕ СУНЦЕ СПАВА - Милица Митић, II, Гимназија  ,,Стеван Јаковљевић“, Власотинце

ОГЊИШТЕ У ИСКРИ СЕЋАЊА - Катарина Јовановић, I, Приватна гимназија ,,Милена Павловић Барили“, Београд 

НОВА БЛЕДА ЈУТРА - Милан Веселица, I, Гимназија ,,Жарко Зрењанин“, Врбас

ОДОЛЕЋУ ДНУ - Љубица Минић, I, Гимназија , Прибој

КУВАНА РАКИЈА И КАЉЕВА ПЕЋ  - Александар Јевремовић, IV, Митровачка Гимназија, Сремска Митровица

КАКО СЕ ПРАВИ КОЛАЧ - Дарија Јовић, IV, Градска гимназија Шенефелд , (Хамбург) Немачк

ПУСТИ МЕ ДА ТИ НАСЛИКАМ СЛИКУ - Ема Одоровић, IV, Шабачка гимназија, Шабац

ОДРАСТАЊЕ - Невена Тодоровић, III, Медицинска школа, Крушевац

МИСЛИМ - Александра Бубуљ, III, Политехничка школа, Суботица

РАЂАЊЕ - Марина Вукељић, III, Земунска гимназија, Земун

СОЦИЈАЛНИ ШАБЛОН - Небојша Јанковић, III , СШ  ,,22. октобар“, Жабаљ

ПОЉУБАЦ АНЂЕЛА - Јована Мицић, IV, ,,Средња школа“, Звечан

ИСПОВЕСТИ МАЈЦИ - Јелена Гаруновић, IV, Економска школа ,,9. мај“, Сремска Митровица

ПЕСМА О ЊОЈ - Доријан Радосављевић, IV, Техничка школа, Смедерево

ЉУБАВНА ПЕСМА - Никола Кукић, IV, СППШ  ,,Стеван Петровић Бриле“, Рума

СЛУЧАЈНО - Јована Маленовић, III, Технича школа, Деспотовац

ЛЕПА ДЕВОЈКА У РУЖНОМ ГРАДУ - Немања Зарић, III,  Гимназија , Крупањ

ТАЧКА - Урош Костић, III, Карловачка гимназија, Сремски Карловци

ЈА ЗНАМ КО САМ ПО ЗВОНУ ШТО СЕ ЗАДУЖБИНА НЕМАЊИЋКИХ ПЕВА - Јелена Ђорђевић, II, Економско–трговинска школа , Врање

САЊАМ - Тамара Исаковић,  III, Гимназија  „Вук Караџић“, Лозница

 

ДОБИТНИЦИ НАГРАДЕ „СУНЧАНИ САТ“

за подстицај дечјег литерарног стваралаштва

2014.  године

Др Миодраг С. Матицки (Београд), писац, главни и одговорни уредник „Данице“ и „Данице за младе“ Вукове задужбине у Београду

Магдолна Нађ (Нови Сад), главни и одговорни уредник листа за децу на мађарском језику  Jó Pajtás  у Новом Саду

Љубомир Ћорилић (Лозница), књижевник и дугогодишњи уредник програма за децу и младе РТВ Лозница

 

 

Примерци Зборника  за ауторе и школске библиотеке могу да се преузму у просторијама Центра за културу „СИРМИЈУМАРТ“, на адреси Сремска Митровица, Вука Караџића 1

Филмски фестивал “Слободна зона”

Ср. Митрoвицa, 04. Jуни 2014.

    Филмски фестивал “Слободна зона” ће и ове године у склопу девете Турнеје на којој ће посетитити преко 40 градова Србије, посетити и Сремску Митровицу. На пројекцијама које ће бити организоване у „Арт клубу СИМИУМАРТА” (бивши ЗКС) од 9. до 15. јуна 2014. године, свакога дана од 20:00 сати, митровачка публика ће имати прилику да види избор од 7 филмова које је публика изгласала за најбоље на последњем, деветом издању фестивала, који је посетило више од 17 000 гледалаца.

   На програму ће се наћи убедљиви победник београдског фестивала по гласовима публике, филм The Lunchbox, индијског редитеља Ритеша Батре, остварење у коме мала забуна око кутија за храну изазива велико чудо које доводи до изненадног пријатељства и љубави између двоје потпуних странаца. Филм којим је свечано отворена Слободна зона и који је доживео четири фестивалске репризе на захтев публике Первезњаков водич кроз идеологију редитељке Софи Фајнс, за главног јунака и наратора има најконтраверзнијег филозофа данашњице Славоја Жижека. Најновији филм чувеног британског редитеља Кена Лоуча – Дух 45-те, у овим економски кризним временима, представља важан подсетник на велики сан о бољем и социјално праведнијем друштву у Великој Британији после Другог светског рата. Публика ће имати прилику да види и белгијског кандидата за Оскара у категорији за најбољи страни играни филм Прекинути кру, Феликса ван Гронингена. Узбудљиву љубавну причу зачињену музичком пратњом фантастичне блу грас музике.

  Посебну пажњу публике привукао је велики фестивалски хит, документарни филм Гангстер те воли, Небојше Слијепчевића који тренутно пуни биоскопе широм Хрватске. Главни јунак филма је Недиљко Бабић, човек врло упечатљивог надимка – Гангстер, који је пре четврт века одустао од постављања и спајања паркета и посветио се спајању усамљених срца широм Хрватске. Међу одабраним остварењима која ће бити приказана у оквиру Турнеје налази се и играни филм изузетне визуелне лепоте која је у контрасту са темом коју нам представља.Часови хармоније казахстанског редитеља Емила Баигазина приказује тему која је веома важна и за нас у Србији, а то је насиље у средњим школама. Филмска прича смештена је у мало село у усамљеним и прелепим степама руралног Казахстана, а школа у којој се радња филма дешава представља прави микрокосмос казахстанског друштва.
У овој селекцији нашао се бивши руски репрезентативац у уметничком клизању, Андреј Гријацев, овога пута у улози редитеља, који је освојио публику широм планете својим редитељским умећем у филму Сутра, где прати један од најпровокативнијих уметничко-активистичких парова на свету Војна (Рат) и њихове радикалне акције и перформансе који су често на самој граници између уметности и криминала.

Организатор Турнеје Филмског фестивалa Слобона зона у Сремској Митровици је Позориште “Добрица Милутиновић” у сарадњи са Центром за културу “СИРМИJУМАРТ”.
 

Четврти међународни фестивал поезије младих песника „Машта и снови“

Ср. Митрoвицa, 02. Jуни 2014.

 

  Четврти међународни фестивал поезије младих песника „Машта и снови“ биће одржан 05.06.2014. у „Арт клубу СИРМИЈУМАРТА“ у 17,00 часова. Покровитељи манифестације су Град Сремска Митровица и Управа за културу, спорт и омладину. Туристичка агенција „UNO TRAVEL“ је генерални спонзор.

   Млади песници су послали укупно 1630 песама. Оне су пристигле из различитих крајева наше земље, али и из: Републике Македоније, Републике Српске, Босне и Херцеговине, Немачке и Хрватске. Стручни жири је извршио селекцију и на основу ње донео одлуку о томе који аутори ће бити награђени и похваљени и које песме ће бити штампане у Зборнику.

   Посетиоци ће имати прилику да упознају младе песнике, чују њихове песме и уживају у фестивалском програму. Све то доприноси ширењу и афирмацији дечјег литерарног стваралаштва, што је и циљ овe манифестације.