Цeнтaр зa културу Сирмиумaрт Срeмскa Митрoвицa
A | A

Вeсти

Вeсти
Oд:    Дo:    
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 >

Вече културне разноликости

Ср. Митрoвицa, 20. Jуни 2014.

   Центар за културу “СИРМИJУМАРТ” и Канцеларија за праћење остваривање права националних мањина организоваће програм под називом “Вече културне разноликости”,  са циљем да јавност у Сремској Митровици упознају са културом и традицијом мањинских заједница које живе на територији нашег града.  У оквиру програма представиће се мађарска, немачка, хрватска, ромска, украјинска, русинска и словачка удружења мањинских заједница из Сремске Митровице. Осим њих, у програму учествује и српско културно-уметничкодруштво Ђоко Патковић из Боботе,  Република Хрватска,које делује у оквиру Српског културног центра у Вуковару а представиће културну баштину српске националне заједнице. Програм ће се базирати на традиционалној култури, тако да ће њиме бити обухваћене фолклорне, музичке и  рецитаторске тачке својствене мањинским заједницама. Програм ће се одржати у среду 25.јуна у Градском позоришту са почетком у 20,00 сати.
Покровитељи манифестације су: Покрајински секретаријат за културу и јавно информисање и Град Сремска Митровица.

Изложба архитектонских пројеката

Ср. Митрoвицa, 09. Jуни 2014.

 

   Прва самостална изложба архитектонских пројеката младог аутора Александра Станковића биће свечано отворена 10.06.2014. године у 19 часова у „Музеју Срема“. Организатори изложбе су Центар за културу „СИРМИЈУМАРТ“, Музеј Срема и  Арт студио „Штифла“.
Александар Станковић је будући полазник студија архитектуре у Лондону, а пре самог одласка у Лондон, представиће нам се са неколико својих дела која репрезентују синтезу изузетног талента, јединственог и зрелог исказивања уметничким језиком и визуелним формама. Тако ће посетиоци имати прилику да виде различите пројекте које је аутор уобличио у колаже и тродимензионалне објекте. Они припадају сфери апстрактне уметности.
Ова изложба траје од 10.06.2014. до 20.06.2014. године, а време предвиђено за посете је од 9 до 18 часова радним данима (понедељком до 15 часова).

Објављене песме у Зборнику песама - Четвртог међународног фестивала поезије младих песника „МАШТА И СНОВИ“

Ср. Митрoвицa, 09. Jуни 2014.

  -Песме ученика млађег узраста-

ШАШАВА ПЕСМА - Никола Обрадовић, IIIOШ  ,,Ђура Јакшић“,  Каћ

ПУТОВАО БИХ -  Васа Крстић, II , ОШ  ,,Димитрије Тодоровић Каплар“, Књажевац

СЛАТКО САМ СЕ НАСМЕЈАО - Лав Лукић, IV, ОШ ,,Никола Тесла“, Београд

ЉУБАВ НИЈЕ САМО РЕЧ - Александар Касаловић, IV, ОШ  ,,Бранко Радичевић“, Косовска Митровица

ЗЕКА - Елена Костић, IV, ОШ  ,,Бошко Палковљевић  Пинки“, Сремска Митровица

МАШТА- Јана Јаковљевић, IV, ОШ ,,Јован Цвијић“, Лозница 

ЛАЛА - Милош Самарџић, IV, ОШ ,,Вук Караџић“, Власеница, Република Српска

ШТА ЈЕ НАЈБОЉЕ - Нађа Патковић, IV, ОШ ,,Драгутина Тадијановића“, Вуковар Хрватска

ПЕСМА О ВЕТРУ - Лена Спасић, II, ОШ ,,Љуба Нешић“, Зајечар

 

МАШТА - Стефан Петровић, II, ОШ ,,Душан Вукасовић Диоген“, Бечмен

СОВА  - Дуња Ђурић, II, ОШ ,,Алекса Дејовић“, Севојно

ЧУДНО ЧУДО - Данило Дедић , II, ОШ ,,Ђорђе Јовановић“, Селевац

ПРОЛЕЋЕ -  Јана Јанковић, IV, ОШ ,,Богосав Јанковић“, Кремна

ЉУБАВ - Хелена Малић, II, ОШ ,,Свети Сава“, Панчево

ПЧЕЛЕ И МЕД  - Наталија Петровић, III, ОШ ,,Душан Радовић“, Нови Сад

ЈАБУКА, МАЦА И АНА - Богдана Јовановић, I, ОШ  ,,IV краљевачки батаљон“, Краљево

ЈА ВОЛИМ ЈЕСЕН - Мартин Николић, I, ОШ ,,Александар Стојановић“,  Црна Трава

МАЧЕ - Милица Слијепчевић, I, ОШ ,,Алекса Шантић“, Сечањ

ЦВЕТАК - Исидора Поповић, I, ОШ  ,,Мајур“, Мајур

ШЕШИР - Маша Ковачевић, I, ОШ ,,Јован Јовановић Змај“, Сремска Митровица

ШАРГАРЕПА - Анђела Јанићијевић, I, ОШ ,,Васа Чарапић“, Бели Поток

ЈЕДНА ЈЕ МАМА  - Сара Кузмић, II, ОШ ,,Свети Сава“, Младеновац

МЕЊАМ СЕБЕ МЕЊАМ СВЕТ - Теодора Чапрић, III, ОШ ,,Станислав Сремчевић“, Крагујевац

МОЈ ЗАВИЧАЈ - Јован Радун, III, ОШ ,,Вук Караџић“, Бачка Паланка

ПЕСМА О РОЗЕ МАЦИ - Дариа Зебардаст Најјар, III, ОШ ,,Доситеј Обрадовић“, Сомбор

СВЕТИЊА - Викторија Ђорђевић, III, ОШ ,,Бора Станковић“, Врање

АБРАКАДАБРА - Реља Царић, III, ОШ ,,Старина Новак“, Београд

МОЈ ЂОЛЕ  - Уна Јовановић, III, ОШ ,,Петар Кочић“, Земун

КЛИНКА - Маријана Бураи, III, ОШ ,,Данило Зеленовић“, Сириг

ПОХВАЛА ХЛЕБУ - Софија Аврамовић, III, ОШ ,,Љупче Николић“, Алексинац

ОСМЕХ ПРИРОДЕ - Вук Старчевић,  III,  ОШ ,,Посавски партизани“, Обреновац

ЈЕСЕН -  Уна Давидовић, III, ОШ „Мика Митровић“, Богатић

МОЈА КЊИГА - Лана Божић, III, ОШ ,,Свети Сава“, Сремска Митровица

ПЕСМА О МАЛОМ БЕЛОМ ПСУ - Предраг Луковић, III, ОШ  ,,Владислав Рибник“, Београд

МАШТА И СВАШТА - Милица Танасић, III, ОШ  ,,Добросав Радосављевић Народ“, Ноћај

БИБЛИОТЕКА - Неда Минић, III, ОШ  ,,Дубрава“, Књажевац

СРЕЋА НИЈЕ СРЕЋА АКО СЕ НЕ ДЕЛИ - Катарина Кузмановић, III, ОШ  ,,3. октобар“ , Бор

ИМА ЈЕДНА БАШТИЦА, Тања Митровић, III, ОШ  ,,Трива Витасовић Лебарник“, Лаћарак

ЛЕК - Теодора Јоксимовић, III, ОШ  ,,Миша Стојковић“, Умчари

НЕКО КО ЖИВИ ДАЛЕКО - Александар Љуштина, IV, ОШ  ,,Сремски фронт“, Шид

МЕДЕЊАЦИ - Миња Лазић, IV, ОШ  ,,Нада Матић“, Ужице

СПАСИМО ПЛАНЕТУ - Теодора Милићевић и Стефан Којовић, IV, ОШ  ,,Вук Караџић",

 Бачко Добро Поље

ЗАМИСЛИ СА СМЕШКОМ- Матија Глишовић, IV, ОШ ,,Вук Караџић“, Чачак

ВОДЕНИЦА - Миљана Васић, IV, ОШ ,,Јован Курсула“, Варварин

СИМПАТИЈА - Катарина Олујић, IV, ОШ ,,Вељко Дугошевић“, Рума

МОЈА ПРВА ЉУБАВ - Анастасија Петровић, IV, ОШ  ,,Јован Поповић“, Крушевац

ДАН ДРУГАЧИЈИ ОД ДРУГИХ - Емилија Жежељ, IV, ОШ  ,,Растко Немањић- Свети Сава“, Нова Пазова

СТАРЕ РУКЕ - Јован Стругаревић, IV, ОШ  ,,Стојан Новаковић“, Блаце

РУЖА - Ања Реџовић, IV, ОШ  ,,Јован Цвијић“, Костолац

СНОВИ СУ СВУДА ИСТИ  - Сандра Јовановић, IV, ОШ  ,,Свети Сава“, Бајина Башта

МОЈ МАЧАК ТОМИ - Теа  Алексов, III, Песничка радионица, Народна библиотека  ,,Детко Петров“, Димитровград

-Песме ученика средњег узраста-

ШМЕКЕРСКИ ПОВРАТАК - Алекса Глушац, VIII, ОШ „Никола Тесла“, Београд

НАЈЛЕПША НА ЦЕЛОМ СВОДУ - Уна Крупа, V, ОШ „Мика Антић“, Ниш

НАШЕ ЛОПТЕ - Мона Мешалић, VI , ЈУ ОШ „Славиновићи“, Тузла, Босна и Херцеговина

ДОСАДНЕ ПЕРТЛЕ - Исидора Божић, VI, ОШ „Јован Јовановић Змај“, Сремска Митровица

КОРЕНИ - Сара  Ѓорѓијоска, VIII, ООУ „Кочо Рацин“, Куманово, Република Македонија

ЉУБАВ - Станко Станковић, VI, Српска школа у Берлину, Берлин, Немачка

СЛИКАР НА ПРОЗОРУ - Ања Кодић, VII, ОШ „Јован Дучић“, Бијељина, Република Српска

ЛЕТО У ОГЛЕДАЛУ РЕКЕ - Ива Калајџић, VIII, ОШ „Васа Чарапић“, Бели Поток

ЉУБАВ ПО ПАДЕЖИМА - Бојана Ракић, V, ОШ „Браћа Недић“, Осечина

ЗВЕЗДАНИ СЈАЈ - Милица Видовић, V, ОШ „Др Ђорђе Натошевић“, Нови Сланкамен

У СВОЈОЈ КОЖИ - Бранислава Вујанић, VI, ОШ „Жарко Зрењанин“, Надаљ

МОЈА СОБА - Марија Станковић, VI, ОШ „Душан Радовић“ , Ниш

О  ЉУБАВИ - Милица Пувача, V, ОШ „Слободан Бајић Паја“, Нови Карловци

ЧЕЗНЕМ - Јелена Петровић, VI, ОШ „Јован Цвијић“, Костолац

ВИЛА ПРОЛЕЋНИЦА И ЊЕНИ ПАТУЉЦИ - Саша Ранчић, VI, ОШ „8. септембар“, Пирот

ЛУБЕНИЦА - Нина Васов, V, Песничка радионица, Народна билиотека „Детко Петров“, Димитровград

МОЈ КРСТИЋ ОКО ВРАТА - Ивана Самарџић, V, ОШ „Вук Караџић“, Власеница, Република Српска

СУНЦЕ - Јована Антић, V, ОШ „Јован Цвијић“, Костолац

ОГЊИШТЕ У ИСКРИ СЕЋАЊА - Никола Стефановић, V, ОШ „Димитрије Тодоровић Каплар“, Књажевац

ЛЕПОТА ЈЕДНЕ ГОДИНЕ - Гуџулић Саво,  V, ОШ „IV краљевачки батаљон“, Краљево

МОЈА СЕСТРА МАЈА - Анђела Стојчић, V, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Опово

ГОВОРИ, А ЋУТИ - Јелена Васић, V, ОШ „Јордан Ђукановић“, Варда

ПОШТАР ИВО - Ненад Станковић, V, ОШ „Бранко Радичевић“, Поповац

ЉУБОМОРА  - Милица Клинчаревић, V, ОШ „Душан Јерковић Уча“, Карловчић

ЗИМА НА ЗЛАТИБОРУ - Мирјана Секулић, V, ОШ „Стари град“, Ужице

ПРОЛЕЋНО ЈУТРО - Јована Николић, V, ОШ „Бранко Радичевић“, Мелница

ЖЕЛИМ - Инес Марјановић, V, ОШ „Свети Сава“, Панчево

ДОМАЋИ ЗАДАЦИ - Петра Игњатовић, VI, ОШ „Драгомир Марковић“, Крушевац

У СНУ САМ ЧУЛА ГЛАС - Tara Nazzal, VI, ОШ „Радоје Домановић“, Крагујевац

ТУГА - Бојана Котур, VI, ОШ „Вељко Дугошевић“, Рума

ЉУБАВ ПРЕМА ХРАНИ - Мирослава Костић, VI, ОШ „Никола Тесла“, Београд

ПОМАЛО ЉУБАВНА ПЕСМА О ПРОЛЕЋУ - Катарина Јакшић, VI, ОШ „Петар Кочић“, Земун

ТВРДОГЛАВИ ПУПОЉАК - Алекса Ерић, VI, ОШ „Милан Ђ. Милићевић“, Београд

СЕСТРИНЕ ОЧИ - Алекса Новаковић, VI, ОШ „Стојан Новаковић“, Шабац

НЕШТО ВАЖНО - Реља Станишић, VI, ОШ „Растко Немањић - Свети Сава“, Нова Пазова

ЗЛАТО - Петар Поповић, VI, ОШ „Доситеј Обрадовић“, Пожаревац

ЗАШТО БАШ ЈА - Драгана  Прокопљевић, VI, ОШ „Душан Вукасовић Диоген“, Бечмен

ИГРА  УСАМЉЕНИХ - Никола Војводић, VI, ОШ „Мића Стојковић“, Умчари

ВАТРА - Алекса Бугариновић, VI, ОШ „Алекса  Дејовић“, Севојно

ЗЕЛЕНЕ ОЧИ - Нина Шнајдеров, VII, ОШ „Никола Вукићевић“, Сомбор

МОЈА ПРВА ЉУБАВНА ПЕСМА - Дајана Крсмановић, VII, ОШ „Бранко Радичевић“, Голубац

СРЕЋА - Александра Планинац, VII, ОШ „Драгутина Тадијановића“, Вуковар Хрватска

СТРАХ - Ивона Бојовић, VII, ОШ „Емилија Остојић“, Пожега

МАЧАК И КЛАВИР - Миња Ждињак, VII, ОШ „Драгутина Тадијановића“, Вуковар Хрватска

КОЛИБА СТАРА - Јован Петровић, VII, ОШ „Ђура Јакшић“, Орешковица

ДОБРА ВИЛА - Марија Бураи, VIII, ОШ „Данило Зеленовић“, Сириг

ШЕТЊА - Алекса Савић, VIII, ОШ „Бранко Радичевић“, Батајница

ШАЉИВА ПОРОДИЦА - Амна Делић, VIII, ЈУ ОШ „Славиновићи“, Тузла, Босна и Херцеговина

БАЈКА XXI ВЕКА - Александра Никић, VIII, ОШ „Бранко Радичевић“, Неготин

-Песме ученика старијег узраста-

АКО НЕ ДОЂЕ ВЕЧЕРАС - Александра Трајковић, III, Медицинска школа ,,Др Миленко Хаџић“, Ниш

НУЛТНИ ВЕКТОР - Тијана Радовановић, III, Ваљевска гимназија, Ваљево

ЧЕЗНЕМ ДА ТИ КАЖЕМ НАЈДУБЉЕ РЕЧИ - Анастасија Коцић, III, Уметничка школа, Ниш

МОГУ ДА РАЗУМИЈЕМ МУШКАРЦА КОЈИ ЖЕЛИ ДА ПРЕВАРИ СВОЈУ ЖЕНУ - Мевла Ћасуровић, IV, Средња медицинска школа, Тузла , Босна и Херцеговина

ПОЗОРИШТЕ -  Јована Вокић, III , Медицинска школа , Ужице

СТАРА ЛУТКА  - Јована Живановић, II, Пољопривредно-медицинска школа, Бијељина , Република Српска

ВЕШТО ПЕРО - Милица Дамјанић, III, Алексиначка гимназија,  Алексинац

ПОРОДИЧНИ ПРОБЛЕМ - Јован Савић, IV, ТШ ,,Миленко Веркић Неша“, Пећинци

НАШ СОНЕТ - Јелена Д. Ђурђевић, II , Гимназија  ,,Вук Караџић“, Бабушница

ОЖИЉАК СУНЦА - Наталија Вацић, II, Средња техничка школа, Пирот

150 НИЈАНСИ ПЛАВЕ - Јелена Богић, II, Гимназија, Параћин

ТЕЧНИ ГРОБ - Милица Стризовић, II, Прехрамбено–угоститељска школа, Чачак

БИО СИ... - Анастасија Васић, II, Средња музичка школа  ,,Јосип Славенски“, Београд

ГДЕ СУНЦЕ СПАВА - Милица Митић, II, Гимназија  ,,Стеван Јаковљевић“, Власотинце

ОГЊИШТЕ У ИСКРИ СЕЋАЊА - Катарина Јовановић, I, Приватна гимназија ,,Милена Павловић Барили“, Београд 

НОВА БЛЕДА ЈУТРА - Милан Веселица, I, Гимназија ,,Жарко Зрењанин“, Врбас

ОДОЛЕЋУ ДНУ - Љубица Минић, I, Гимназија , Прибој

КУВАНА РАКИЈА И КАЉЕВА ПЕЋ  - Александар Јевремовић, IV, Митровачка Гимназија, Сремска Митровица

КАКО СЕ ПРАВИ КОЛАЧ - Дарија Јовић, IV, Градска гимназија Шенефелд , (Хамбург) Немачк

ПУСТИ МЕ ДА ТИ НАСЛИКАМ СЛИКУ - Ема Одоровић, IV, Шабачка гимназија, Шабац

ОДРАСТАЊЕ - Невена Тодоровић, III, Медицинска школа, Крушевац

МИСЛИМ - Александра Бубуљ, III, Политехничка школа, Суботица

РАЂАЊЕ - Марина Вукељић, III, Земунска гимназија, Земун

СОЦИЈАЛНИ ШАБЛОН - Небојша Јанковић, III , СШ  ,,22. октобар“, Жабаљ

ПОЉУБАЦ АНЂЕЛА - Јована Мицић, IV, ,,Средња школа“, Звечан

ИСПОВЕСТИ МАЈЦИ - Јелена Гаруновић, IV, Економска школа ,,9. мај“, Сремска Митровица

ПЕСМА О ЊОЈ - Доријан Радосављевић, IV, Техничка школа, Смедерево

ЉУБАВНА ПЕСМА - Никола Кукић, IV, СППШ  ,,Стеван Петровић Бриле“, Рума

СЛУЧАЈНО - Јована Маленовић, III, Технича школа, Деспотовац

ЛЕПА ДЕВОЈКА У РУЖНОМ ГРАДУ - Немања Зарић, III,  Гимназија , Крупањ

ТАЧКА - Урош Костић, III, Карловачка гимназија, Сремски Карловци

ЈА ЗНАМ КО САМ ПО ЗВОНУ ШТО СЕ ЗАДУЖБИНА НЕМАЊИЋКИХ ПЕВА - Јелена Ђорђевић, II, Економско–трговинска школа , Врање

САЊАМ - Тамара Исаковић,  III, Гимназија  „Вук Караџић“, Лозница

 

ДОБИТНИЦИ НАГРАДЕ „СУНЧАНИ САТ“

за подстицај дечјег литерарног стваралаштва

2014.  године

Др Миодраг С. Матицки (Београд), писац, главни и одговорни уредник „Данице“ и „Данице за младе“ Вукове задужбине у Београду

Магдолна Нађ (Нови Сад), главни и одговорни уредник листа за децу на мађарском језику  Jó Pajtás  у Новом Саду

Љубомир Ћорилић (Лозница), књижевник и дугогодишњи уредник програма за децу и младе РТВ Лозница

 

 

Примерци Зборника  за ауторе и школске библиотеке могу да се преузму у просторијама Центра за културу „СИРМИЈУМАРТ“, на адреси Сремска Митровица, Вука Караџића 1